четвер, 28 вересня 2017 р.

Учні 21 століття

Одне із завдань нової української школи - виховати громадян 21 століття, вмотивованих навчатись протягом життя. Під час літніх канікул учні нашої гімназії не лише відпочивали і набиралися сил, а й активно навчались в англомовних школах в різних країнах світу. Приємно, що всі наші діти підтвердили рівень володіння англійською мовою, про що свідчать відповідні сертифікати і дипломи.
Подопригора Єлизавета (8-В клас) пройшла інтенсивний курс англійської мови в Чеській Республіці... і отримала сертифікат В2; 
Руденко Аліна (10-Б клас) навчалась у Великій Британії в British Study Centre і отримала сертифікат В1;
Хільченко Дар’я (10-Б клас) успішно склала тест FCE Cambridge English і отримала сертифікат рівня В2;
Дудіч Віктор (10-Б клас) пройшов навчання в англомовній «Міжнародній школі культурної дипломатії і філософії» в Бельгії, що була організована Національним центром «Мала академія наук України».
Пишаємось вами і дякуємо за гідне представлення рідної гімназії на міжнародному рівні!

 
 


 

понеділок, 25 вересня 2017 р.

Міжнародний STEM-проект "Дослід Ератосфена"



Наша школа одна з трьох навчальних закладів з України, що долучились до міжнародного STEM-проекту "Дослід Ератосфена з вимірювання радіусу Землі".
22 вересня учні 8-В класу разом з учителем математики Валентиною Міщенко, учителем фізики Арзу Мамалигою і учителем англійської мови Ганною Дудіч долучились до міжнародного англо-математично-астрономічного STEM-проекту "Дослід Ератосфена". Ми відтворили дослід античного вченого по вимірюванню радіуса землі і показали, що евристичний метод пізнання залишається актуальним, змінюються лише вимірювальні пристрої: від звичайної лінійки до надсучасного лазерного далекоміра. В той самий час, на відстані 1500 км. працювали учні школи Yunus Emre İmam Hatip Ortaokulu, що в Туреччині. За допомогою Skype ми обмінялись експериментальними даними і домовились про інтернет-конференцію. Чудово, що сучасні технології дозволяють зробити науку захоплюючою і поєднати класи з різних куточків світу в кооперативному навчанні. Пропонуємо вашій увазі панорамне та звичайні фото досліду.
https://goo.gl/maps/1NSSkZ8cvKz
 

І Всеукраїнський STEM-фестиваль

23 вересня 2017 р. на базі Кіровоградського обласного центру дитячо-юнацької творчості та на території Козацького острову був проведений І Всеукраїнський STEM-фестиваль. Цей фестиваль ставив перед собою за мету зацікавити сучасною наукою широку аудиторію, розвинути здібності дітей та підлітків в різних сферах STEM-освіти, підтримати інтерес до цікавих технічних напрямків.
STEM-фестиваль проводився за підтримки ДНУ "Інститу модернізації змісту освіти" (м. Київ), ГО "Соціальна Справедливість", Кіровоградської льотної академії Національного авіаційного університету.
Учасники мали змогу ознайомитияь з актуальними напрямка розвитку STEM-освіти:
- інтеграція – сутність поняття, як освітнього процесу, новації, дідактичного принципу НУШ;
- інтегровані шкільні STEM-проекти: успішні історії;
- інтегровані STEM-проекти у позашкільній освіті.
Відкриття "Марафону STEM-уроків" розпочалося з привітання учасників Василашко Іриною Павлівною, завідувача сектору підготовки вчителів STEM-освіти, відділу STEM-освіти ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» (м. Київ).
Педагоги гімназії ім. Т. Шевченка поділились з учасниками фестивалю досвідом впровадження елементів STEM-освіти в навчально-виховний процес.
Гвардіонова О.В. - заступник директора з початкової школи (теоретична частина) та  Кучеренко С.С. - учитель початкових класів (практична частина) виступили з доповіддю-демонстрацією «РЕАЛІЗАЦІЯ STEM-ПІДХОДІВ У ПОЧАТКОВІЙ ШКОЛІ. ЗАХОПЛЮЮЧА МАТЕМАТИКА З LEGO».
Дудіч Г.В. - заступник директора з навчально-виховної роботи (теоретична частина) та Єрьоменко О.Г. - учитель початкових класів (практична частина) виступили з доповіддю
«ЯК СПЛАНУВАТИ УСПІШНИЙ ШКІЛЬНИЙ STEM-ПРОЕКТ: МІЖДИСЦИПЛІНАРНИЙ ПРОЕКТ «ЯБЛУКО» ТА МІЖНАРОДНІ STEM-ПРОЕКТИ SCIENTIX» та продемонстрували STEM-досліди з яблуками.
Закладна А.Л. - учитель географії продемонструвала фрагмент уроку на тему «ВУЛКАНИ» з використанням доповненої реальності в програмі Quiver і планшетів.